Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

Investiční nemovitosti na Tenerife

09.01.2024

Zvažujete investici a lákají vás nemovitosti na Tenerife? Není divu, Tenerife je rozmanitý ostrov, kde se dá koupat po celý rok a je zde nepřeberné množství aktivit.

Ať už přemýšlíte nad Tenerifem jako nad vašim druhým domovem, kam budete jezdit odpočívat a doplňovat vitamín D nebo zvažujete následný rekreační pronájem, Tenerife vás určitě nezklame.

Pojďme se tedy blíže podívat, jaký je postup:

Jak probíhá celý proces, pokud zvažuji pořízení apartmánu na Tenerife?

Nejběžnější praxe je ta, že klient přiletí na Tenerife na 3-4 dny. Bavíme se o variantě, kdy letí na Tenerife čistě za obchodem a nemá v plánu si z výletu udělat vícedenní dovolenou. Během těchto dní ukážou klientovi naši čeští kolegové na místě vytipované nemovitosti podle předchozího zadání klienta. Pro tuto chvíli je zásadní, aby měl klient již konkrétní představu, jinak může být proces pomalejší a je možné, že bude muset klient absolvovat podobnou cestu ještě jednou.

Do cca 3 dnů se vyřídí pro klienta na místě bankovní účet a NIE (tj. daňové identifikační číslo díky kterému si může klient pořídit ve Španělsku nemovitost), podepíší se veškeré dokumenty, aby nákup mohl být uskutečněn.

Jaká je výhoda investičního apartmánu na Tenerife?

Výhodou je, že je zde celoroční sezóna. Můžete tak pronajímat po celý rok. Pokud se o samotné pronajímání nechcete starat, zajistíme vám také správu nemovitosti (vyřizování objednávek, úklid, praní prádla, check-in, check-out..).

Jaká je průměrná návratnost z nemovitosti?

Počítejte zhruba 7% bez nákladů.

Kolik přesně činí poplatky za správu?

Provize Bookingu, Airbnb jsou 15%, úklid za apartmán stojí přibližně 50-80 EUR za apartmán (praní prádla cca 4-5 EUR/os.).

Kolik se platí daně?

Daň z příjmu pro nerezidenty je 19%, daň z nemovitostí se platí 1x ročně je to cca 200-400 EUR. Dále se platí daň z nabytí hned při koupi 6,5%.

Jaké jsou další poplatky (měsíční poplatky aj.)?

To je hodně individuální. Někde je to zahrnuto v ceně, někde se platí např. měsíční poplatek za odpad cca 50 EUR. Z naší zkušenosti většinou majiteli zbyde cca 40% po očištění všech nákladů (daně, poplatky atd).

Co doporučujeme před tím, než se vrhnete do investiční nemovitosti na Tenerife?

1. Zjistěte si informace o ostrově, abyste si udělali obrázek a také představu o tom, v jaké části ostrova byste chtěli nemovitost pořídit.Na jihu je víc slunečno a pokud chcete apartmán na pronájem, je určitě lepší vybírat v této lokalitě. Na druhou stranu ostrov se dá procestovat křížem krážem a nabízí toho spoustu: písečné pláže, treky v horách, vinařskou oblast, sopku, cyklostezky.

2. Podívejte se na aktuální nabídku nemovitostí na prodej, kterou vám zašleme a udělejte si představu, co přesně by se vám líbilo a jaký typ nemovitosti hledáte. Prodej nemovitostí na Tenerife je poměrně rychlý proces. O nemovitosti zde je velký zájem, jelikož ostrov není nafukovací a tak je potřeba počítat i s tím, že je dost možné, že než na ostrov přiletíte, váš vytipovaný apartmán již nemusí být volný. Nicméně naši kolegové jsou připraveni vám dělat průvodce po celou dobu a najít pro vás přesně to, co hledáte.

3. V průběhu vaší investiční mise si můžete zarezervovat ubytování přes Booking.com nebo přes naší zprostředkovatelskou realitní kancelář, kde budete mít ubytování o 15% levnější.

To je tak ve zkratce vše :). Máte-li další dotazy, neváhejte nás kontaktovat.