Nákup nemovitosti

Nákup nemovitosti, domu, bytu, pozemku, chaty a chalupy, komerční a obchodní nemovitosti zajišťujeme pro klienty z Českých Budějovic a Jihočeského kraje.

Otázka nezní "Jak koupit nemovitost", ale jak ji koupit bezpečně a rychle. Koupě nemovitosti není pro většinu lidí běžnou záležitostí. Nákup nemovitosti má svá pravidla a zákonitosti, podle kterých je vhodné postupovat při koupi pozemku, rodinného domu nebo bytu. Jak tedy postupovat při koupi nemovitosti a na co si dát pozor při koupi nemovitosti?

Jak postupovat při koupi nemovitosti aneb 12 kroků pro bezpečný nákup nemovitosti

 1. Stanovení strategie – co, kde, kdy chci koupit, novostavba nebo k rekonstrukci.
 2. Financování – nákup nemovitosti budu financovat z ušetřených peněz, z hypotéky nebo z prodeje jiné nemovitosti? Jaká je odhadní prodejní cena této nemovitosti? Na jak vysokou hypotéku dosáhnu? Pokud řešíte koupi nemovitosti na hypotéku, pak je vhodné mít hypotéku předschválenou, tedy vědět, na jaký úvěr dosáhnu pro případ nákupu nemovitosti.
 3. Související náklady – dopředu zjistit výši případné provize, daně z nabytí nemovitosti, poplatky za splacení zůstatku hypotéky na stávající nemovitosti atd.
 4. Stanovení maximální ceny nové nemovitosti – cenová hladina, ve které budu novou nemovitost hledat s jistotou, že je pro mě finančně dostupná.
 5. Hledání nemovitosti a prohlídky.
 6. Uzavření rezervační smlouvy a úhrada rezervačního poplatku.
 7. Schválení hypotečního úvěru.
 8. Sjednání kupní smlouvy v návaznosti na ujednané podmínky a parametry úvěrové smlouvy.
 9. Sjednání smlouvy o úschově kupní ceny v souladu s kupní smlouvou.
 10. Podání návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí po splnění podmínek kupní smlouvy.
 11. Předání nemovitosti – kontrola nemovitosti, odečet stavu energií, přepis odběru energií.
 12. Splnění daňových povinností souvisejících s nákupem nemovitosti.