Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

Krize na trhu s bydlením nebo nová příležitost?

02.09.2022

Vývoj na trhu s bydlením v roce 2022 je velmi turbulentní. Pro mnoho realitních makléřů je doba možná velmi nejistá. Prodeje nemovitostí se pro mnoho makléřů velmi zpomalily, ne-li zcela zastavily. Na druhé straně poptávka po nájemním bydlení vzrostla a zdá se, že poptávka bude trvat. Ceny nájmů rostou, s rostoucí cenou nájmů ovšem vzniká tlak na kvalitu nájemního bydlení ze strany nájemníků.

Lidé si stále chtějí plnit své sny a touhy, i když jim banky nepůjčí hypotéku. Chtějí úroveň svého bydlení posouvat výše. To je přirozená potřeba každého z nás. Tyto signály vnímají investoři, kteří ve velkém investují do jistoty, tedy nájemních nemovitostí. 

Realitní makléři, kteří tuto příležitost uchopí správně, vyjdou ze nové situace jako vítězové. Role realitního makléře se vyprofiluje, bude aktivně vyhledávat investory. Bude muset mít ve svém portfoliu mnoho investorů, kterým bude skvělým poradcem v oblasti investování. Nabídka nemovitostí na prodej bude stále dost. Na nemovitosti ovšem bude muset makléř nahlížet jinou optikou, z jiného úhlu pohledu. Na každou nemovitost, kterou nabere se bude muset umět dívat jako na investici pro své klienty. Bude muset umět poradit jakým způsobem s nemovitostí pracovat, tak aby byla konkurence schopná, aby vydělal maximum svého potenciálu.

My z MYNARO.cz se zabýváme právě správou nájemních nemovitostí. O nemovitost se investorovi postaráme, odtrhneme jej od všech provozních starostí, zajistíme maximální vytíženost s maximálními zisky. Makléři, kteří s námi spolupracují nás po prodeji nemovitosti s novým majitelem spojí. My následně nemovitost převezmeme do portfolia a majiteli rozběhneme tok příjmů a po celou dobu pronájmu se o nemovitost staráme. Neustále sledujeme zahraniční trendy, které přinášíme na náš trh. Na jedné straně poskytujeme majitelům nemovitostí skvělou službu, na straně druhé zajišťujeme nájemníkům lepší podmínky bydlení.

Tento model je v západních zemích naprosto běžný. Kdo z realitního trhu tuto situaci navnímá a zrealizuje v co nejkratším čase bude lídrem trhu. My tedy změny na trhu s bydlením vnímáme jako skvělou příležitost. Věříme, že to přinese pozitiva, že pozvedneme úroveň nájemního bydlení o několik tříd výše.

Kdo by rád na toto téma podiskutoval, napište nebo zavolejte. mmynar@gmailcom, tel. 773 023 043