Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

Prodej chalupy 617 m², pozemek 831 m² Benešov nad Černou - Klení

Nabízíme k prodeji krásný historický dům bývalé školy v Klení č. p. 95, Benešov nad Černou, okr. Český Krumlov.

Předmětem prodeje je samostatně stojící podsklepená budova o dvou nadzemních podlažích s podkrovím a vlastním pozemkem o výměře 831 m² nacházející se v obci Klení na úpatí Novohradských hor.

Budova byla postavena v r. 1894 a od počátku sloužila jako škola, až do druhé poloviny 20. století. Následně byla nemovitost využívána pro sídlo firmy, později pro skladovací a výrobní účely. Rekonstrukce probíhaly průběžně po celou dobu existence stavby. V současné době je nemovitost neudržovaná a ve špatném technickém stavu.

Valbová střecha přikrývá půdní prostory, dům je částečně podsklepen (cca 28 m² užitné plochy). Hlavní budova má obdélníkový tvar o půdorysu 20 x 12 m². V zadní části je k budově připojen přístavek se sociálním zázemím a kotelnou o výměře cca 8x8 m². První nadzemní a druhé nadzemní podlaží tvoří cca 240 m² zastavěné plochy (hlavní část) a dalších cca 60 m² (zadní trakt), konstrukční výška stropů je 3,8 m. Podkroví nad hlavní částí o výměře 240 m² je rovněž využitelné pro další účely (vestavba apod. ). Základy domu tvoří základové betonové pasy. Obvodové zdivo (zděné smíšené) je 60 cm, příčky 40 cm. Stropy jsou betonové a dřevěné. Krov je dřevěný, střecha valbová, krytina z pálených tašek, klempířské konstrukce z pozinkovaného plechu. Vnitřní omítky dvouvrstvé vápenné, fasáda z tenkovrstvé omítky. Okna jsou dřevěná špaletová.

Celková plocha pozemků je 831 m², z toho zastavěná plocha budovy 300 m², užitná plocha budovy je 617 m². Dům je v současné době odpojen od elektřiny. Dříve bylo připojení třífázové, voda vlastní, odkanalizování do septiku a topení probíhalo pomocí kotle na tuhá paliva umístěného v přístavku budovy. V obci má dojít k výstavbě kanalizace. Klení je částí obce Benešov nad Černou ležící 12 km od města Kaplice a 30 km od Českého Krumlova. V současné době probíhá stavba dálnice D3, což výrazně zlepší napojení této aglomerace jak ve směru na Rakousko, tak na směr do Prahy. Obec se nachází v blízkosti lesa a Klenských rybníků, na úpatí Novohradských hor a okraji přírodního parku Soběnovská vrchovina. V dojezdové vzdálenosti je rovněž CHKO Třeboňsko. V okolí jsou možnosti rekreace a sportovního vyžití. Zhruba 250 m nad domem se nachází historicky cenný zrekonstruovaný kostel sv. Vavřince.

Cena za nemovitost 2.500.000 Kč

Zavolejte, rád Vás na místě seznámím s potenciálem, který tento dům má.