Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

Prodej chalupy 617 m², pozemek 831 m² Benešov nad Černou - Klení

Nabízíme k prodeji krásný historický dům bývalé školy v Klení č. p. 95, Benešov nad Černou, okr. Český Krumlov.

Předmětem prodeje je samostatně stojící podsklepená budova o dvou nadzemních podlažích s podkrovím a vlastním pozemkem o výměře 831 m² nacházející se v obci Klení na úpatí Novohradských hor.

Budova byla postavena v r. 1894 a od počátku sloužila jako škola, až do druhé poloviny 20. století. Následně byla nemovitost využívána pro sídlo firmy, později pro skladovací a výrobní účely. Rekonstrukce probíhaly průběžně po celou dobu existence stavby. V současné době je nemovitost neudržovaná a ve špatném technickém stavu.

Valbová střecha přikrývá půdní prostory, dům je částečně podsklepen (cca 28 m² užitné plochy). Hlavní budova má obdélníkový tvar o půdorysu 20 x 12 m². V zadní části je k budově připojen přístavek se sociálním zázemím a kotelnou o výměře cca 8x8 m². První nadzemní a druhé nadzemní podlaží tvoří cca 240 m² zastavěné plochy (hlavní část) a dalších cca 60 m² (zadní trakt), konstrukční výška stropů je 3,8 m. Podkroví nad hlavní částí o výměře 240 m² je rovněž využitelné pro další účely (vestavba apod. ). Základy domu tvoří základové betonové pasy. Obvodové zdivo (zděné smíšené) je 60 cm, příčky 40 cm. Stropy jsou betonové a dřevěné. Krov je dřevěný, střecha valbová, krytina z pálených tašek, klempířské konstrukce z pozinkovaného plechu. Vnitřní omítky dvouvrstvé vápenné, fasáda z tenkovrstvé omítky. Okna jsou dřevěná špaletová.

Celková plocha pozemků je 831 m², z toho zastavěná plocha budovy 300 m², užitná plocha budovy je 617 m². Dům je v současné době odpojen od elektřiny. Dříve bylo připojení třífázové, voda vlastní, odkanalizování do septiku a topení probíhalo pomocí kotle na tuhá paliva umístěného v přístavku budovy. V obci má dojít k výstavbě kanalizace. Klení je částí obce Benešov nad Černou ležící 12 km od města Kaplice a 30 km od Českého Krumlova. V současné době probíhá stavba dálnice D3, což výrazně zlepší napojení této aglomerace jak ve směru na Rakousko, tak na směr do Prahy. Obec se nachází v blízkosti lesa a Klenských rybníků, na úpatí Novohradských hor a okraji přírodního parku Soběnovská vrchovina. V dojezdové vzdálenosti je rovněž CHKO Třeboňsko. V okolí jsou možnosti rekreace a sportovního vyžití. Zhruba 250 m nad domem se nachází historicky cenný zrekonstruovaný kostel sv. Vavřince.

Cena za nemovitost 2.500.000 Kč

Zavolejte, rád Vás na místě seznámím s potenciálem, který tento dům má.


PENB – průkaz energetické náročnosti, hodnota G.
Novela zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií ukládá realitním kancelářím od 1.7.2015 povinnost zveřejňovat hodnotu energetické náročnosti prodávané nemovitosti. Pokud prodávající nemá průkaz energetické náročnosti (PENB), je zprostředkovatel povinen ze zákona uvést hodnotu G, ačkoliv označení nemusí odpovídat skutečnému stavu nemovitosti.